مقام‌های حکومت از پایان درگیری در راسک و چابهار می‌گویند؛ جیش العدل: در راسک ادامه دارد

آوریل 6, 2024

نوشته ای دیگر از جمهوری خواهان ایران

Comments

خلاصه

  1. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی(ایرنا) به نقل از منابع امنیتی محلی می‌گوید تاکنون ۲ مامور فراجا، ۲ مامور مرزبانی و هفت نیروی سپاه و بسیج مردمی در این حملات کشته شدند.
  2. ایرنا گفته است ۱۵ مهاجم که آنها را «تروریست» توصیف کرده است در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.
  3. علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان شب گذشته به شبکه خبر گفته بود که این حمله را ساعت ده شب چهارشنبه به وقت محلی شروع شده است.
  4. خبرگزاری حال وش هم گزارش‌ داده بود که شب گذشته افراد مسلح به پایگاه سپاه در دو راهی پارود واقع در شهرستان سرباز هم حمله کرده و درگیری‌های دیگری در این منطقه روی داده است.

مقام‌های حکومت از پایان درگیری در راسک و چابهار می‌گویند؛ جیش العدل: در راسک ادامه دارد

فرمانده نیروی زمینی سپاه و معاون امنیتی وزیر کشور ایران می‌گویند درگیری‌ها در راسک و چابهار به پایان رسیده و وضعیت به حال عادی بازگشته است.

اما گروه جیش العدل در کانال تلگرامی خود مدعی شده است که برخلاف گفته‌های مقام‌های حکومتی، درگیری در راسک همچنان ادامه دارد.

معاون امنیتی وزیر کشور ایران: همه عوامل حملات در سیستان و بلوچستان «غیرایرانی» بودند

مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی ایران گفته است که «بر اساس گزارش‌های اولیه فرماندهان ما و دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر تروریستی ایرانی نیستند و ملیت و هویت آنها در حال بررسی است.»

به گفته آقای میراحمدی «درگیری ها در دو شهرستان راسک و چابهار به اتمام رسیده» است.

او درباره تعداد کشته‌های حمله کنندگان گفته «احتمالا این عدد به ۱۹ برسد چون برخی از پیکرهای متلاشی» شده‌اند.

دبیر شورای امنیت ایران درباره پیچیدگی کار و هماهنگی مهاجمان گفته که «این یک استثنای عملیاتی است که در چنین حجم و در چند نقطه متفاوت و همزمان عملیاتی صورت بگیرد».

قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه: آرامش به شهرها بازگشته است

قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای گفته است که «آرامش» به شهرهایی که از دیشب صحنه درگیری‌های مسلحانه بودند، بازگشته است.

در این اطلاعیه آمده است که حملاتی که از دیشب آغاز شد «به طور همزمان به ۵ نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی» صورت گرفته است.

سپاه پاسداران می‌گوید: «طی عملیاتی قاطعانه کلیه تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.»

به گفته این نیروی نظامی «۱۸ تن» از مهاجمان و ۱۰ نفر از نیروهای نظامی ایران نیز در جریان این درگیری‌های مسلحانه کشته شده‌اندد.

با وجود این اطلاعیه سپاه، جیش‌العدل در کانال تلگرامی خود می‌گوید که درگیری‌ها در شهر راسک همچنان ادامه دارد. این گروه می‌گوید از شب گذشته تنها اماکن نظامی را هدف حملات خود قرار داده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه از بیش از ۲۰ کشته خبر داد

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

حفاطت در مقابل خشونتبر علیه زنان در آلمان دفترچه راهنما برای زنان پناه جو و مهاجر و نوجوانان

حفاطت در مقابل خشونتبر علیه زنان در آلمان دفترچه راهنما برای زنان پناه جو و مهاجر و نوجوانان

مخاطبین عزیز،از سال ۲۰۱۶ پروژه سراسری جلوگیری از خشونت – می می همراه با مهاجران برایدر حال („MiMi-Gewaltprävention mit Migrantinnen für Migrantinnen“) مهاجراناجرا است. هدف ما از این پروژه تقویت زنان و مردان پناهنده و ادا کردن سهمی درقبال افرادی است که مورد خشونت های...

دونالد ترامپ اخیرا با شاهزاده محمد بن سلمان صحبت کرده است

دونالد ترامپ اخیرا با شاهزاده محمد بن سلمان صحبت کرده است

نیویورک‌تایمز به نقل از دو منبع مطلع گزارش داد که دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ آمریکا اخیرا با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی صحبت کرده است. این روزنامه آمریکایی جزئیاتی از این گفت‌و‌گوی مورد ادعا...

سامسونگ از رشد بیش از۹۰۰ درصدی سود خود خبر داد

سامسونگ از رشد بیش از۹۰۰ درصدی سود خود خبر داد

شرکت سامسونگ الکترونیک می‌گوید انتظار دارد سود سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ این شرکت نسبت به سال پیش از آن بیش از ۱۰ برابر شود. این درحالی است که قیمت تراشه‌ها پس از رکودی که در پی از همه‌گیری کرونا به وجود آمده بود، مجددا بهبود یافته و تقاضا برای محصولات مرتبط با هوش مصنوعی...

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *